top left imagelogo

Dlaczego katamaran?

Z pewnością zastanawiacie się, dlaczego powinniście popłynąć akurat katamaranem w Wasz wymarzony rejs. Katamarany pod wieloma względami są lepsze niż tradycyjne jachty jednokadłubowe, wiec aby ułatwić Wam wybór podajemy poniżej zalety dwukadłubowców.

Jeśli chodzi o komfort żeglowania katamaran jest bardziej stabilny i ulega mniejszym przechyłom. Ułatwia to zmianę żagli, a poruszanie się po pokładzie jest bardziej komfortowe i przede wszystkim bardziej bezpieczne. Dzięki mniejszej amplitudzie kołysania macie okazję nie zaznać choroby morskiej.

Katamaran jest szybszy od jachtów jednokadłubowych. Można na nim żeglować także po płytszych wodach ze względu na mniejsze zanurzenie. Znacznie łatwiejsze jest również zejście do wody, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie amatorom kąpieli morskich.  

Dwukadłubowa konstrukcja katamaranu ma ogromny wpływ na układ pomieszczeń, ze względu na rozstaw pływaków przestrzenie wspólne takie jak salon i kokpit są o wiele bardziej obszerne, co za tym idzie – znacznie bardziej komfortowe. Kolejną zaletą jest to, że kokpit oraz salon wraz z kambuzem (kuchnią) znajdują się na jednym poziomie – wpływa to na większą wygodę wszystkich żeglujących. Siedząc w salonie możecie zachwycać się wspaniałym morskim krajobrazem i czuć się, jak byście byli na zewnątrz. Nawiguje się nie z ciemnego wnętrza jachtu, a z kokpitu, który jest osłonięty przed promieniami słonecznymi za pomocą bimini – tam również można czerpać przyjemność z roztaczających się dokoła widoków. Taki układ pomieszczeń sprzyja integracji i wspólnemu spędzaniu czasu. Dodatkowo pomiędzy kadłubami rozciągnięta jest siatka – połóżcie się na niej wygodnie, a poczujecie orzeźwiającą moc morskiej bryzy. Jest to wprost wymarzone miejsce do wypoczynku i zażywania kąpieli słonecznych w gorącym słońcu Morza Śródziemnego. A kiedy zechcecie odprężyć się w samotności, udajcie się do jednej z komfortowo wyposażonych kabin – dzięki dwóm kadłubom są one od siebie odizolowane, taki układ zapewni Wam większą prywatność. O zaletach katamaranów przekonacie się wypływając w swój wymarzony rejs katamaranem Sta Lucia. Gorąco zapraszamy i życzymy niezapomnianych wrażeń!

Kilka słów o jachcie

Sta Lucia wygodnie pomieści ośmiu gości i dwie osoby załogi. Ten katamaran jest połączeniem przestrzeni i prywatności – ma 4 dwuosobowe i 2 jednoosobowe kabiny rozmieszczone w końcach kadłubów, co daje niespotkaną na tradycyjnych jachtach prywatność. Obszerny salon i kokpit to idealne miejsca do wspólnego spędzania czasu i podziwiania roztaczających się dokoła widoków. Osłonięty od słońca za pomocą bimini kokpit, jest idealnym miejscem schronienia w godzinach największego upału. Znajduje się tam stół mieszczący wygodnie 10 osób, gdzie możecie wspólnie wypoczywać i cieszyć się rześkim wieczornym powietrzem. Mesa i kambuz są na tym samym poziomie co kokpit, zapewnia to łatwą komunikację i daje poczucie przestrzeni. Kuchnia wyposażona jest we wszystkie niezbędne sprzęty, również maszynę do pieczenia chleba, potrzebne do przygotowania dowolnej potrawy, którą możecie podać przy stole w salonie, mieszczącym  10 osób. Przyjemne chwile wytchnienia od żaru słońca i wiatru znajdziecie w klimatyzowanych wnętrzach, wykończonych naturalnym drewnem w ciepłych odcieniach.

Katamaran posiada dużo miejsca do odpoczynku zarówno na pokładzie jak i na dwóch siatkach rozpiętych między kadłubami, które przeniosą opalanie się na zupełnie nowy poziom. Wyobraź sobie jak opalasz się komfortowo, promienie słoneczne muskają Twoją skórę, dokoła rozpościerają się nieograniczone widoki, a kojąca bryza rozwiewa Ci włosy. Fenomenalne wakacje! Jednakże jeśli wolisz aktywniej spędzać czas mamy dla ciebie dwa stanowiska wędkarskie wraz z profesjonalnym sprzętem i fish finderem, które zapewnią ci dodatkową rozrywkę. Po obfitych łowach można wygodnie zejść do lazurowej wody po schodach znajdujących się na rufie.





Specyfikacja

Ogólne informacje  
Model jachtu Katamaran Format 1200 
Rok produkcji  2006 
Dane techniczne   
Długość całkowita  11,96 [m] 
Szerokość  6,97 [m] 
Zanurzenie  1,2 [m] 
Takielunek Harken 
Grot 67 [m2] 
Fok  25 [m2] 
Genaker  107 [m2] 
Silnik  Volovo penta 2x21 HP 
Panele słoneczne  6 x125W 
Inverter  3 kW (110V) 
Zbiornik paliwa  diesel 300l 
Zbiornik wody  500l 
Sprzęt nawigacyjny  
Raymarine C  ploter, radar, autopilot, fishfinder 
Navtex   
SSB & VHF   
Łączność  
telefon  sieć satelitarna (1,40 US$/min) 
Wyposażenie wnętrza  
Ilość osób  8 - 10 
Ilość kabin z podwójną koją 4
Ilość kabin z pojedynczą koją 
Lodówka  100l 
Zamrażarka  40l 
Kuchenka  gazowo-elektryczna 
Piekarnik  elektryczny 
Maszyna do pieczenia chleba  √ 
Łazienka z prysznicem (ciepła i zimna woda) 
Toaleta elektryczna 
Wygody  
Klimatyzacja/ ogrzewanie  "mesa i kabiny" 
Watermaker  √ 
Bimini Top  √ 
Stół jadalniany zewnętrzny i wewnętrzny  10 osób 
Prysznic pokładowy (ciepły i zimny)  √ 
Dinghy  7 osób 
z silnikiem  zaburtowy, 15 KM 
Tratwa ratunkowa  10 osób 
Kapoki  automatyczne 
Drabinka ułatwiająca zejście do wody  √ 
Radio  Sony (mp3, dvd, USB) 
Głośniki zewnętrze i wewnętrzne  Pioneer 
Profesjonalny sprzęt wędkarski  √ 
Stanowiska wędkarskie 
Dodatkowe wydatki  
Kapitan    na życzenie (szczegóły mailowo lub telefonicznie) 
Zasoby żywności na życzenie (szczegóły mailowo lub telefonicznie) 
Zużycie paliwa  3l/mth 
Postój w marinie  30 - 80 euro /24h 

Galeria

belka